Bio: 

Jmenuji se Veronika Plešková a jsem advokátkou od roku 2012. Před založením vlastní praxe jsem působila na několika pozicích v přední české advokátní kanceláři.  

Své právní vzdělání z Univerzity Palackého v Olomouci jsem obohatila o kombinované studium LL.M. (Master of Laws) na Universitě v Salcburku a McGeorge School of Law ve Spojených státech

Právní služby poskytuji v češtině, angličtině a němčině, v nichž i přednáším. Na konverzační úrovni jsem schopna se s Vámi dorozumět také španělsky. 


Jsem členkou těchto komor a asociací:

Více o mně naleznete na mém LinkedIn profilu.

Jak pracuji? S vědomím, že:

  • Nikdo nemůže vědět všechno, a kdo tvrdí opak, nikdy nešel pod povrch. A tak Vám budu radit pouze v oblastech, v nichž mám znalosti a zkušenosti, a budu pro Vás skutečným přínosem. Pro ty ostatní oblasti Vám vždy doporučím přizvání advokáta - specialisty na jiné odvětví, daňového či jiného poradce, popř. takovou komplexní službu na Vaše přání ráda zajistím (ve spolupráci s mou sítí nezávislých lokálních nebo zahraničních kontaktů).
  • Vy jste specialisté ve Vašich oborech a naše spolupráce není soubojem dvou eg, ale jsem zde proto, abych Vám orientaci ve spleti paragrafů usnadnila. Budu k Vám hovořit lidsky, srozumitelně a s vědomím, že Váš čas je cenný. 
  • Váš byznys je proměnlivý, a i když z něj mohu mít zkušenosti, mohou být neaktuální. Budu se Vás proto také ptát, abych dobře porozuměla Vaší potřebě, Vašemu cíli, a mohla Vám poskytnout smysluplnou, byznysově-orientovanou, právní radu. 
  • Jako soukromé osoby jste možná nikdy s právníkem nehovořili, tento svět Vás tak trochu děsí a nejste si jisti, zda to raději rovnou nevzdat. I Vám jsem připravena nabídnout laskavý, vysvětlující a srozumitelný přístup. 

Hodnoty, v něž věřím? 

  • Pokud chci lepší svět, musím začít u sebe. Ve svém (nejen) pracovním životě proto usiluji o otevřenost, férovost, plnění dohod a vytváření dlouhodobých partnerství. 

  • Těší mě, když i já svojí troškou přispěji k úspěchu mého klienta. 
  • Ano, mé služby jsou placené, nicméně: 
  • budu Vám účtovat pouze čas, který jsem Vaší věcí skutečně efektivně strávila; pokud se předem dohodneme na rozpočtu (a nedojde ke změně zadání), nebudu se snažit účtovat Vám více; 
  • za práci v jazycích, v nichž pracuji, neúčtuji žádné příplatky nad rámec sjednané hodinové sazby/pevné odměny.

  • Ve svém oboru se musím neustále vzdělávat. Nejen proto, že to ode mě jako od odborníka očekáváte, ale rovněž proto, že mě těší věci analyzovat do hloubky a čím dál tím více rozumět Sokratovu „Vím, že nic nevím“.